Kolegové

17. listopadu 2023 nastupuji na mateřskou dovolenou, a proto teď ani v nejbližší době nepřijímám nové klienty. Zájemcům o studium bych ale ráda doporučila své kolegy. Všichni lektoři učí online, mluví anglicky, učí individuální studenty, mají zkušenosti s výukou Slovanů i Neslovanů a v případě zájmu nabízí krátkou (asi 20minutovou) ukázovou lekci.
Všichni lektoři, kteří učí dospělé, vám rádi pomůžou s gramatikou, konverzací i přípravou na zkoušku A2 k získání trvalého pobytu.
Jejich další zaměření a specializaci najdete v medailoncích níže.
V případě zájmu kontaktujte přímo je.
Cena za individuální lekci začíná na 600 korunách za 60 minut.
Pokud hledáte lektora pro dítě školního věku, obraťte se na lektorku Nikolu. Její cena začíná na 350 korunách za 45 minut.

Romana Kratochvílová

B1-C1
offline (Praha 8)
dvojice
víkendy
je parle français

Jsem zkušená lektorka, češtinu pro cizince učím přes 10 let, různé úrovně až po C1. Pomůžu vám učit se jazyk tak, abyste ho mohli používat podle vašich přání a potřeb. Ukážu vám, jak se učit, aby vás to bavilo, ať už jste začátečníci, nebo pokročilí. Objevíte metody a triky pro učení se jazyků, které opravdu fungují. Využívám učebnice, vlastní materiály i online zdroje a jejich výběr přizpůsobím vašim cílům, znalostem i vašemu tempu učení. Budeme se věnovat hlavně konverzaci, při které se naučíte nová slovíčka i gramatiku. Shrnutí lekce, dokumenty a cvičení budu ukládat do Google Classroom, kde je budete mít stále k dispozici. Vše s trpělivostí a v přátelské atmosféře.

Kristýna Zuzaňáková​

A1-B1
dvojice
soboty
zkouška B1
Hablo un poco español

Jsem trpělivá a empatická lektorka češtiny pro cizince s více než 5letou praxí v této oblasti. Zaměřuji se na výuku Neslovanů (především začátečníků a mírně pokročilých) a specializuji se na přípravu ke zkouškám pro získání trvalého pobytu a českého státního občanství. Hodiny připravuji na míru každému studentovi dle jeho potřeb a individuálních preferencí tak, aby student z hodiny odcházel vždy s úsměvem a s pocitem, že se naučil něco, co bude moct brzy použít v každodenní komunikaci. Vzhledem k tomu, že se sama učím nový jazyk (španělštinu), chápu velmi dobře, jak je osvojování si nového jazyka někdy obtížné. Spokojenost studenta a příjemná atmosféra na hodinách jsou pro mě prioritou. Samozřejmostí je průběžná zpětná vazba a sdílení všech použitých materiálů (shrnutí lekce, souhrn nové slovní zásoby, odkazy na online aktivity, cvičení, zajímavé články a videa).

Ilona Zdeňková

A1-A2
offline (Praha 13)
dvojice
skupiny
mówię po polsku

Ahoj! Jsem lektorka češtiny a nejraději učím dospělé. Moje výuka se nese v duchu zábavy a věřím, že se jazyk nejlépe naučíte, když se bavíte. Připravím pro vás hry, konverzační aktivity, kartičky, online cvičení atd. Naučím vás česky mluvit i rozumět mluvenému slovu. Významné místo v mé výuce má konverzace, ale nezapomínám ani na gramatiku či psaní. Jsem trpělivá a ráda pomáhám rychlejším i pomalejším studentům. V mé lekci se nebudete bát mluvit.

PS: I speak English. Mówię po polsku 😊.

Nikola Trojanová

děti
dvojice
skupiny
Deutsch
Русский

Vítám vás u mého medailonku! Jmenuji se Nikola a při mé on-line výuce ČJ se zaměřuji převážně na děti školního věku. V hodinách preferuji především rozvoj slovní zásoby, běžnou (reálnou) konverzaci, čtení a zvládnutí základních gramatických jevů. Lekce připravuji individuálně dle dovednosti dítěte, používám zábavné a motivační aktivity, kdy vše vede k mému hlavnímu cíli, aby se vaše dítě na každou další lekci těšilo a zároveň se co nejvíce v ČJ zdokonalilo.

Veronika Shejbalová

A1-A2
konverzace
dvojice
skupiny
víkendy
spanish
italian

Ahoj! Jsem empatická lektorka češtiny a tlumočnice španělštiny ze srdce České republiky! Pro své studenty mám nekonečné množství trpělivosti a pochopení a prioritou je pro mě přátelská atmosféra. Sama studuju jazyky, takže chápu potřeby studentů. V lekcích využívám moderní učebnice i autentické články, videa a vytvářím vlastní materiály. Ráda pracuju s motivovanými studenty, kteří se chtějí učit česky i mimo lekce. V lekcích se zaměřujeme primárně na konverzaci, praktický trénink komunikačních situací, role plays a komunikační strategie. Lekce vedu s úsměvem a humorem. Studenti ode mě získávají feedback a shrnutí každé lekce, včetně všech použitých materiálů, ve sdíleném dokumentu!​

Magdalena Edwards

A1-B1
pairs
women
business professionals

Hi, I am Magda. I have been teaching Czech to foreigners for over 20 years. A good number of my clients have been English speaking women who are raising their kids in Prague and need help to integrate more into Czech society. My other main focus has been on business professionals wanting to truly learn Czech to better understand their colleagues. I will give you personal support and practice for everyday situations which can arise for you in the Czech environment. I am Czech, but my husband comes from the United States. We are raising a bilingual girl together.