Časté otázky FAQ

Největší výhodou je bezesporu pohodlí a úspora času. Nemusíte nikam cestovat a učit se můžete z domova nebo z kanceláře. Na lekcích budete mluvit, poslouchat dialogy, dívat se na videa, popisovat obrázky – všechno jako při klasické prezenční výuce. Navíc se můžete těšit na různá interaktivní cvičení a hry, které by při offline výuce nebyly možné.

Potřebujete dobré internetové připojení, notebook nebo počítač s kamerou, sluchátka s mikrofonem a klidné místo na studování. Pak také program Zoom, který si zdarma nainstalujete do svého počítače. V některých typech kurzu budete potřebovat učebnici, na které se na začátku kurzu domluvíme.

Pokud chcete na své češtině pracovat dlouhodobě a systematicky, učebnice je pro vás skvělým pomocníkem. Na jednom místě najdete gramatická pravidla i slovní zásobu odpovídající vaší jazykové úrovni. Díky učebnici víte, co jste už probrali a co vás ještě čeká. Máte k dispozici velké množství cvičení, která si můžete vypracovat a zkontrolovat v klíči. Nemusíte se ale bát, že většinu lekce strávíme vyplňováním gramatických cvičení a četbou dlouhých článků – to bude součástí vaší samostatné práce. Na lekcích budeme především mluvit!

Pro každý kurz (vyjma skupinového konverzačního kurzu) doporučuju jednu z těchto učebnic: Čeština expres 1-4, Česky krok za krokem 1 a 2 a Čeština pro cizince B2.

Obvykle pracuji pondělí-pátek 8:00-13:00 a 16:00-19:00, takže lekce můžete mít kdykoliv v tuto dobu, pokud budu mít volno. Nikdy neučím o víkendu. V červenci a srpnu mívám zkrácenou pracovní dobu.

Pokud mi napíšete více než 24 hodin před rezervovaným termínem, můžeme lekci zdarma zrušit nebo přesunout. Pokud mi napíšete méně než 24 hodin před rezervovaným termínem, online lekce je nahrazena nepřímou výukou (dostanete samostatnou práci do Google Classroom). Za tuto lekci platíte stejnou částku jako za klasickou online lekci (účtuji tedy 100 % ceny lekce).

Napište mi kdykoli před lekcí a já budu celou lekci nahrávat. Na nahrávku se pak můžete podívat v Google Classroom, bude tam týden. Na online lekci sice nebudete, ale uvidíte, co jsme dělali.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Nevadí, ráda vám ji zodpovím na emailu.